09lut

Miasteczka Ruchu Drogowego

przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
  2. Miasteczko Ruchu Drogowego administrowane jest przez Szkołę Podstawową nr 1 w Śremie.
  3. Przed rozpoczęciem zabawy w Miasteczku Ruchu Drogowego użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z treścią NINIEJSZEGO REGULAMINU.
  4. Miasteczko Ruchu Drogowego służy do nauki zasad ruchu drogowego.
  5. Osoby nie stosujące się do postanowień regulaminu mogą zostać pozbawione możliwości korzystania z urządzeń.
  6. ZASADY KORZYSTANIA
  7. Korzystanie z urządzeń Miasteczka Ruchu Drogowego dozwolone jest tylko dla użytkowników wyposażonych w odpowiednie zabezpieczenia (kaski ochronne itp.).
  8. Dzieci w wieku do 10 lat powinny korzystać z urządzeń pod opieką rodziców bądź opiekunów.
  9. Osoby korzystające z Miasteczka Ruchu Drogowego nie mogą swym zachowaniem powodować sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu i zdrowiu dla samych siebie, innych użytkowników, użytkowników także osób towarzyszących.
  10. Podczas korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego na powierzchniach nie wolno pozostawiać żadnych przedmiotów lub sprzętu.
  11. Osoby korzystające z Miasteczka Ruchu Drogowego muszą zwrócić bezwzględnie uwagę na innych użytkowników w celu wyeliminowania kolizji powodującej zagrożenie dla życia i zdrowia.
  12. Osoby korzystające z Miasteczka Ruchu Drogowego wraz z jego wyposażeniem są odpowiedzialne materialnie za uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu będącego wyposażeniem miasteczka.
  13. Po Miasteczku Ruchu Drogowego nie wolno jeździć na deskorolkach, hulajnogach  i rolkach.
  14. Zgłaszanie terminu korzystania dla grup zorganizowanych z Miasteczka Ruchu Drogowego należy dokonywać telefonicznie lub osobiście w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie, tel. (61) 28 35 462.
  • CZYNNOŚCI ZABRONIONE

Zabrania się:

• korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego w stanie po spożyciu alkoholu, narkotyków  i innych środków odurzających,
  • instalowania na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego indywidualnych urządzeń i sprzętu nie będącego na wyposażeniu Miasteczka Ruchu Drogowego,
  • korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego w godzinach nocnych,
  • korzystania z urządzeń oznakowanych jako zepsute lub uszkodzone,
  • korzystania z urządzeń w dni deszczowe oraz w okresie zimowym,
  • jeżdżenia po Miasteczku Ruchu Drogowego pojazdami silnikowymi (skutery, motocykle, quady, samochody).
  1. Za wypadki na życiu i zdrowiu użytkowników Miasteczka Ruchu Drogowego administrator terenu nie ponosi odpowiedzialności.
  2. Administrator nie odpowiada za mienie użytkowników pozostawione na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego i w jego obrębie.
  3. Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące obiektu można kierować do:

Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Śremie, tel. (61) 28 35 462.

Numery telefonów alarmowych:

112 – ogólny